Z leckterých obchodů ještě úplně nezmizely vánoční kolekce či dokonce čokolodoví Mikuláši a už jsou nám nabízeny dobroty s motivy Velikonoc.

Domažlický Kaufland začal čokoládové zajíčky, marcipánová vajíčka a další velikonoční pochoutky prodávat už ve druhé polovině ledna. „Naše společnost nabízí již od 24. ledna celou řadu velikonočních cukrovinek, a to pod heslem ´Velikonoční nadílka u nás first minute!´,“ uvedl tiskový mluvčí společnosti Kaufland Michael Šperl s tím, že kromě tradičních čokoládových zajíců jsou v sortimentu také různé druhy vajíček, například marcipánová, želatinová, čokoládová, vaflová či fondánová.

V prodejnách Albert zatím velikonoční pamlsky ještě nenajdete. „Zajíci jsou zatím leda tak na poli,“ smála se dotazu sympatická prodavačka. Drobnější obchodníci s prodejem těchto cukrovinek ještě také nezačali.

„Na velikonoční zboží je ještě brzy, vždyť Velikonoce budou až téměř v polovině dubna,“ prohlásila Miroslava Palačisková z Potravin U brány v Domažlicích s tím, že na pultech prodejny je teprve krátce nabídka ke svatému Valentýnu. „Máme různá srdíčka, bonboniéry a od pondělka budeme nabízet také valentýnsky ozdobené petrklíče v květináčích.“

Také v cukrárně Delika v ulici Msgre B. Staška v Domažlicích by zákazníci hledali velikonoční zajíce více než dva měsíce před největšími křesťanskými svátky marně. „Opravdu mi to připadá brzy. Bohužel ale velké řetězce nakupují sezonní zboží po kamionech, a tudíž i hodně levně. Proto je pak také nabízejí s předstihem,“ sdělila prodavačka Zuzana Šibíková.

O tom, že by se lidé už teď sháněli po sladkostech s velikonočními motivy, většina prodejců pochybuje. „Nemyslím si, že by to lidé kupovali. Co by s tím také doma dělali?“ řekla Palačisková a dodala: „U nás si před Velikonocemi lidé často zboží zamluví, když se bojí, že by se mohlo vyprodat, a vyzvednou si je teprve pár dní předem. My je začneme objednávat až tak koncem března.“

Podle mluvčího Kauflandu je ale společnost se zájmem zákazníků spokojena. „Naši zákazníci nakupují zboží z velikonoční nabídky, kterou každoročně obohacujeme, již nyní,“ tvrdil Šperl.