„Velikonoční nádivku sice peču pravidelně, ne pro svoji rodinu, ta ji zrovna ve velké oblibě nemá, ale pro koledníky, kteří mně o Velikonočním pondělí přijdou vyšupat. Ti ji mají moc rádi a vždy na ni čekají,“ říká Jana Kunešová.
Recept na nádivku má od své maminky, které by dnes bylo 102 let. „Je to rodinný recept, nějakých těch osmdesát let starý. Někdo dělá nádivku ze tří druhů masa, ale my jsme dělali doma vždy trochu obyčejnější, přesto neméně chutnou,“ vzpomíná Kunešová s tím, že za jejího dětství přinesl tatínek domů na Velikonoce pravidelně kůzlátko, které maminka upekla a pak si na něm celá rodina pochutnávala se špenátem z mladých kopřiv a s kynutými knedlíky. „Kůzle chutnalo podobně jako králík, mělo světlé maso a my se na ně už vždycky těšili,“ dodává Kunešová.
Dnes už se kůzle u Kunešů nepodává, ale dobroty se připravují. „Dnes je to s mladými těžké. Všichni si hlídají váhu, takže tomu sladkému, nebo jak se říká kalorickým bombám moc nedají. Přesto mě nikdy nenapadlo mazance nebo beránka koupit,“ říká  paní Jana.

Recept na velikonoční nádivku podle Jany Kunešové.

Suroviny:  6 rohlíků, 4 vejce, 20 dkg uzeného masa, hrst mladých  kopřiv, hrst zelené petrželky, 1/2 hrnku mléka, 5 dkg másla, sůl, pepř, muškátový květ.
Postup: Rohlíky nakrájíme na kostky a zalijeme vlahým mlékem, ve kterém jsme rozpustili máslo. Rohlíky rozmačkáme, přidáme žloutky, kopřivy, petržel, koření a na jemno nakrájené uvařené uzené maso. Vše zpracujeme a přidáme sníh z bílků. Nalijeme do máslem vymazaného pekáče a upečeme. Nádivka se podává teplá i studená, samotná nebo jako příloha k pečenému masu.

Pošlete nebo přineste nám svůj velikonoční recept a získáte možnost vyhrát hodnotné ceny.