Čtyři výjezdy policejních hlídek a hasičských záchranných sborů na Domažlicku přivolali všímaví občané ke spatřeným požárům.

„První byl ohlášen v pondělí 22. srpna v noci kolem druhé hodiny, kdy bylo telefonicky oznámeno na obvodní oddělení Horšovský Týn, že u obce Jeníkovice hoří. Na místo vyjela okamžitě policejní hlídka a hasiči záchranného sboru z Domažlic. Bylo zjištěno, že došlo k zahoření černé skládky a oheň se naštěstí nerozrostl, aby způsobil nějakou škodu, neboť byl včas uhašen,“ informovala domažlická policejní mluvčí Zdeňka Vogeltanzová.

Policisté šetří věc jako podezření z přestupku proti veřejnému pořádku, jelikož je důvodné podezření, že dosud neznámý pachatel neoprávněně založil skládku mimo vyhrazená místa. Mluvčí připomíná, že za tento přestupek hrozí pokuta až padesát tisíc korun.

Druhý případ byl nahlášen v úterý 23. srpna hodinu po poledni, když šestadvacetiletý muž spatřil hořící travní porost na jedné zahradě v Domažlicích. Po příjezdu policistů však velitel hasičů sdělil, že oheň byl uhašen a je pod kontrolou. „K tomuto požáru došlo tak, že sedmapadesátiletý muž zapálil na ohništi spadané větve ze stromů a oheň přeskočil na okolní zahradní porost,“ popsala Vogeltanzová.

„Nikdo nebyl zraněn a nevznikla žádná škoda na majetku,“ dodala.

Třetí případ byl nahlášen ve stejný den kolem třetí hodiny odpolední, kdy dvaapadesátiletá žena spatřila dým vystupující z opuštěného domu za obcí Spálenec.

„Na místě zasahovali profesionální hasiči z Domažlic a též dobrovolná jednotka hasičů ze Všerub. I zde byl požár včas uhašen a škoda ve výši čtyři tisíce korun vznikla pouze na dřevěné kůlně přistavěné u domu. Šetřením bylo zjištěno, že se zde jedná o opakovaný případ požáru a není vyloučeno úmyslné zavinění nebo nedbalost,“ poznamenala mluvčí.

Ve středu 24. srpna navíc museli krátce před půlnocí vyrazit hasiči z Horšovského Týna i Hostouně do obce Semněvice, u které došlo k požáru dvou balíků slámy. Jeho příčina se stále zjišťuje.