Šestadvacet delegátů a tři náhradníci z třinácti základních organizací Českého svazu včelařů se zúčastnili okresní konference, která se konala v hotelu Kalous.

„Během období od poslední konference došlo k několika krátkodobým onemocněním funkcionářů okresního výboru, ale operativními opatřeními nedošlo k významnějšímu narušení práce okresního výboru. V tomto směru je třeba poděkovat především jednateli příteli Frischovi,“ uvedl mimo jiné v proslovu předseda OV ČSV Karel Špaček.

Kromě bilancování pětiletého období, které poznamenala v roce 2008 ztráta včelstev, byla na programu i volba nového předsednictva a delegátů na IX. sjezd ČSV.

Ještě předtím pozdravil včelaře starosta Domažlic Miroslav Mach. „Děkuji, že káru včelařství tlačíte dál,“ narazil hned v úvodu své řeči na konstatování zprávy o činnosti, že včelaři stárnou a mladí nemají zájem. „Říkám, že v Domažlicích máme zájem o veškeré dětské dění, s dětmi se musí pracovat, aby neseděly jen u počítačů. Pokud byste založili včelařský kroužek tady, určitě by se pro jeho schůzky našlo v Domažlicích místo,“ navrhl Mach včelařům.

Při volbách předsednictva delegáti konference ocenili práci stávajícího už tím, že zvolili staronové okresní vedení. Předsedou OV ČSV je i nadále Karel Špaček ze Zámělíče, jednatelem zůstává Vilém Frisch z Kolovče a pokladníkem Jaroslav Císař z Domažlic. Změna nastala na postu, který je důležitý pro zdraví včelstev, zdravotníkem se stal Karel Strnad z Trhanova.

Kdo pojede na celostátní sjezd včelařů

Na včelařský sjezd byli delegováni Karel Špaček a Bohumil Bartoň ze Kdyně, Vilém Frisch na něm bude přítomen jako místopředseda ÚV ČSV.

Ocenění včelaři z Domažlicka