Deník na návštěvěDeník na návštěvěZdroj: Deník

Podle ředitelky tamější základní školy Jitky Suché je největším problémem nedostatečná kapacita haly. „Máme devatenáct tříd. U vyšších ročníků nemůžeme ani tělocvik rozdělit pro chlapce a dívky. Navíc zázemí funguje také pro děti ze školky. Je těžké, abychom se tam všichni vešli. Máme sestavený harmonogram, který je opravdu nabitý,“ uvedla Suchá, která chystanou změnu vítá.

Starosta Staňkova Alexandr Horák k záležitosti sdělil, že namísto rekonstrukce chtějí jít cestou nové stavby. „Tělocvična je z počátku devadesátých let minulého století. Její oprava a rozšíření je pro nás složitější variantou. Rozhodli jsme se ji zbourat a vybudovat lepší a modernější. Dotační tituly vypsané jsou, chceme o ně co nejdříve požádat,“ nastínil.

Zavřené obchody v obchodním centru Plaza v Plzni.
Jsme připraveni, říkali podnikatelé. Obchody a služby se ale neotevřou

Kromě školáků by mohlo zázemí sloužit také více než dosud sportovcům. „V zimě ji využívají na tréninky fotbalisté. Rádi bychom, aby byla hala pro veškeré míčové sporty a odpovídala soutěžním parametrům,“ doplnil Horák. Náklady projektu činí zhruba 60 milionů korun, přičemž většina sumy půjde právě z dotace. Rozpočet města je asi 80 milionů Kč.