Nejhezčího sněhuláka si včera zvolily děti z Mateřské školy ve Vančurově ulici v Horšovském Týně. Pomáhali jim s tím také rodiče.

„Těšili jsme se, jak si v lednu užijeme sníh, budeme si hrát na zahradě a chodit na procházky. Bohužel ale sníh nenapadl, tak jsme se rozhodli udělat si sněhuláky i bez něj,“ sdělila ředitelka školky Zdeňka Birnerová a pokračovala: „Děti je vyráběly doma s pomocí rodičů a přinesly jich do školky celkem šedesát pět. Všechny sněhuláky jsme vystavili a minulý týden probíhalo hlasování.“

Včera v 9 hodin se všechny děti ze školky sešly v jediné třídě. „Máme tu za každou třídu jednoho zástupce z řad rodičů, a ti všechny hlasy sečtou,“ vysvětlily dětem učitelky.

Napětí se dalo před vyhlášením výsledků téměř krájet. „Komu jste dali hlas? Svému sněhulákovi nebo sněhulákovi cizímu?“ ptaly se učitelky. „Tomu z čokolády,“ ozývalo se často a ředitelka školky se začala smát. „O toho byl velký zájem. A to dokonce tak velký, že jsme v pátek zjistili, že mu někdo snědl ruce,“ prozradila Birnerová.

Čokoládový sněhulák nakonec dostal nejvíce hlasů, a tak se na stupínku vítězů objevil Honzík Táborský, který jej s maminkou vyrobil. „Nos má z lízátka, knoflíky z lentilek. Uvnitř je z upečeného těsta a navrch má čokoládu s kokosem,“ popsal recept na nejhezčího sněhuláka Honzík, který za odměnu dostal tašku z dárky. Oceněni byli i Štěpán Pikáli za velkého sněhuláka na lyžích a Kája Babka, také za lyžujícího sněhuláka. „Odměnu si ale zaslouží všichni,“ povzbudily učitelky děti a rozdaly jim lízátka.

A pak začalo ve školce sněžit. Na vítěze soutěže se snášely sněhové vločky. Byly sice z polystyrenu, ale to nikomu nevadilo. Naopak si všichni ještě zazpívali písničku „Padá sníh“. „Rodičům chceme poděkovat za vynikající spolupráci při všech akcích. Bylo vidět, že se soutěži hodně věnovali,“ poděkovala ředitelka.