"Pěšky vyrazilo 558 pochodníků, cyklistické trasy projelo 108 kolařů a do Lomečku přišlo dalších 65 návštěvníků,“ konstatoval tým zapisovatelek, který se ze startu Chodské bůty, jež je každoročně u obecního úřadu, musel přesunout do Lomečku nad Chodskou Lhotou, kde má pochod svůj cíl.

Procházce jarní přírodou neodolali ani dvaasedmdesátiletá Ludmila Šenkýřová z Jablonce a o rok starší Vojtěch Kalista z Nýrska, kteří jako nejstarší účastníci dostali od lhotských zahrádkářů, kteří každoročně tuto oblíbenou akci pořádají, na památku keramickou bůtu.

Další keramickou bůtu předali předseda zahrádkářů Miroslav Bayer a Josef Stuiber jednomu ze zakládajících členů organizace v Chodské Lhotě, panu Oldřichu Pavlíkovi u příležitosti jeho pětaosmdesátých narozenin.


V cíli vítala účastníky skupině Dýně ze Kdyně, která stylově doprovázela celým programem.

„O počasí jsme letos poprosili dostatečně,“ řekli organizátoři s tím, že krásný slunný den byl díkem za práci, kterou organizace pochodu obnáší. A pomohli všichni, od nejmenších, jimiž byli mladí hasiči na kontrolách po trase, přes součinnost s ostatními spolky v obci včetně obecního úřadu, až po členy zahrádkářského spolku, kteří nesou tradici a dobré jméno pochodu na svých bedrech.

„Bůta není jenom pochod samotný, ale předchází mu náročná příprava, která vyžaduje nejen čas, ale i dovednost a organizační schopnosti. Všechno nemůže pokaždé stoprocentně klapnout, ale pětadvacetiletá tradice pochodu si našla svoje pevné místo v kalendáři nejednoho příznivce turistiky, a to je pro naši organizaci to nejvyšší ocenění,“ prozradili lhotští zahrádkáři, kteří děkují všem návštěvníkům za podporu a těší se na shledanou v roce 2012 s přáním, aby opět všichni zdrávi došli.

Autor: Milan Zajíc