„Naši občané mají pocit, že zde takový obchod chybí. Už asi čtyři roky se zástupci obchodních řetězců snaží získat pozemek, aby zde mohli obchod postavit,“ uvedla tajemnice Městského úřadu ve Kdyni Dagmar Bauerová.

Město si vytipovaly obchodní řetězce Penny, Lidl, Plus a Tesco.
„Zatím nám jako nejvhodnější kandidát připadá právě řetězec Tesco, neboť jeho zástupci jako jediní přišli s konkrétní nabídkou. Nic však není ještě dohodnuto. Podmínky se stále dolaďují a vše je ještě v jednání,“ dodala Bauerová.

Pokud podmínky dohody budou vyhovovat oběma stranám, vyroste supermarket Tesco v lokalitě za autobusovými zastávkami. Vytipovaný pozemek si obchodní řetězec od města odkoupí. Poté by nastala samotná výtavba obchodu, která by netrvala déle než tři čtvrtě roku.

„Myslím, že jeden takový obchod tady potřebujeme. máme sice kde nakupovat, ale zboží v obchodních řetězcích se dá pořídit daleko levněji a výběr je také mnohem větší,“ řekla Deníku Jana Kuncová ze Kdyně.

„Já nejsem zrovna zastáncem těchto obchodů, ale je pravda, že jeden bychom tady uvítali. Člověk si nakoupí všechno pod jednou střechou. Velice by mě však mrzelo, kdybychom kvůli jednomu supermarketu přišli o malé obchody, které zde fungují už léta a na něž jsme všichni zvyklí,“ domnívá se Karel Masopust ze Kdyně.