„Scházíme se každou středu na takovém hudebně-tanečním kroužku," vypráví obyvatelka Domova Věra Vrublová.
„Kdo ze zdravotních důvodů moc nemůže, tak toho ´popadne´ někdo druhý  a pomůže mu. Sice to stojí nějaké úsilí, ale ta vzájemná radost za to stojí," popisuje paní Věra.

„Pravidelně u nás pořádáme taneční terapii, kde tančíme také s obyvateli na invalidním vozíku. Součástí plesu je proto také taneční vystoupení obyvatel, které nebylo úplně lehké s účinkujícími nazkoušet," uvedl jeden z organizátorů plesu Michal Tesař.

„Když za mnou zaměstnanci přišli s myšlenkou, že uspořádáme ples, bál jsem se, že na něj moc lidí nepřijde," přiznal počáteční obavy ředitel Jakub Žákavec a pokračoval: „Jsem proto mile překvapen velkou návštěvností." Poděkoval svým kolegům i hostům, kteří přišli navštívit a podpořit své blízké.

Připomněl také, že od svých klientů zaměstnanci Domu seniorů vědí, že jejich velkým přáním je, aby za nimi často přicházeli lidé na návštěvu.

„Když jsem se připravoval na dnešní ples, vyměnil jsem si modrou kravatu za fialovou. Právě fialová je symbolem naděje, kterou vkládám do toho, že naše obyvatele čeká ještě více návštěv, které jim dělají radost,  než dosud."

K dobré náladě při sobotní plesové premiéře v seniorském domově přispěla kapela Starci na chmelu. Inspirací pro místní obyvatele pak bylo vystoupení domažlické seniorské taneční skupiny Hanka.

„Věřím, že jsme tímto plesem založili v našem Domově novou tradici," uzavřel ředitel Jakub Žákavec.