Od Nového roku ho vede nová ředitelka, kterou se na základě výběrového řízení stala Jana Podskalská. Včera oficiálně nastoupila do funkce.

MKS není jedinou institucí, pro kterou kdyňští radní hledali nové vedení. Rada jmenovala také nového jednatele společnosti Vodovody a kanalizace města Kdyně, jímž se s účinností od 1. března stává Václav Opat. Dva měsíce povede společnost Jana Švejnochová, která je jen prozatímní šéfka.

Na rok 2018 jsou naplánované i opravy a rekonstrukce, na některé Kdyně poskytne dotace. Jednou z nich je oprava varhan v místním kostele sv. Mikuláše, o které jsme čtenáře již informovali. Na tuto opravu obdrží Římskokatolická farnost Kdyně dotaci ve výši 600 tisíc korun.

DO NOVÉHO V ROCE 2019

Zhruba v polovině roku město zahájí rekonstrukci místní hasičské zbrojnice v Dělnické ulici. Z dosavadní hasičárny se vybuduje zbrusu nová a moderní. Na tento projekt má Kdyně slíbenou dotaci přímo od státu.

Nová hasičská zbrojnice bude v pořadí již 26., na kterou stát přispěje finančními prostředky a zároveň třetí zrekonstruovanou v regionu. „Rekonstrukce bude provedena hlavně proto, že kdyňská hasičská jednotka je výjezdová a častokrát zasahuje u různých událostí, dokonce i u nedalekých sousedů v Německu,“ říká kdyňský starosta Jan Löffelmann.

Rekonstrukce kdyňské hasičské zbrojnice by měla být dokončena v průběhu roku 2019. Kromě celkové přestavby hasičárny obdrží hasiči dotaci v celkové výši 20 tisíc korun z rozpočtu města na nákup výstroje a vybavení.

Kulturní program bude letos bohatý. Na jaře Kdyni poctí svou pravidelnou návštěvou Věra Kubová se svou přednáškou, jejíž tématem bude tentokrát Český stát a osudové osmičky. Manželé Špillarovi budou pro změnu pokračovat cestováním po Vietnamu v místní městské knihovně.

PIONÝŘI NEZAHÁLÍ

Pionýrská skupina Jitřenka Kdyně na letošní rok naplánovala pro děti akcí hned několik. Zimní tábor o jarních prázdninách budou moci děti strávit v Zelené Lhotě u Nýrska. Pionýři stráví na základně v Zelené Lhotě také několik dní o Velikonocích.

„V květnu budeme prodávat kytičky během Kytičkového dne, což je projekt Ligy proti rakovině, a na polovinu května je naplánován společný víkend rodičů s dětmi. I ten se koná na naší základně v Zelené Lhotě,“ říká vedoucí skupiny Ivana Mochurová. Pionýři budou v červnu pomáhat při organizaci Dětského dne, který se uskuteční v letním kině v Domažlicích. Červenec bude ve znamení letních táborů.

V podzimních měsících se koná akce s názvem Psí stopou, což je procházka po stanovištích na Rýzmberk, a dále Strašidla – večerní strašidelná hra pro starší děti a dospělé. Před Vánoci skupina pravidelně připravuje například vánoční rukodělnou dílnu, mikulášské návštěvy po rodinách s klasickými českými čerty či předvánoční návštěvu krmelce v lese. Bohatý program pro své členy, ale také pro veřejnost připravuje také druhá kdyňská pionýrská skupina – PS Safír.