Trať memoriálu je shodná s tratí Brnířovské šlapky, neplatí se žádné zvláštní startovné. Vyhodnoceno bude prvních 10 závodníků podle času, bez ohledu na kategorie.

„Jedná se o vložený závod, hodnocení výsledků proběhne po vyhlášení hlavního závodu. Každý účastník memoriálu bude hodnocen i v hlavním závodě. Hlavní cena je závodní raceové kolo," říká za pořadatele František Turek.

„Je to memoriál na počest mého tatínka, sehnal jsem si na hlavní cenu sponzory," doplňuje ředitel trati Radek Váchal.

Adeptů na tuto cenu je spousta, ale Váchal už má jeden tip.

„Myslím si, že velkým adeptem na hlavní cenu je Pavel Strnad, ale vše se rozhodne až v sobotu," říká Váchal na adresu držitele letošního titulu Král Českého lesa z týmu Velosport Domažlice. Strnad uvedený titul vybojoval 11. srpna v Tachově ve druhém závodě Bikeseriálu Král Českého lesa, do kterého je Brnířovská šlapka zařazena.

Do Brnířova se už elektronicky přihlásilo přes 60 závodníků, z toho desítka žen.

„Kolik závodníků pojede, to se dozvíme až na místě. Oproti loňsku je sice stoprocentní nárůst přihlášených, ale skutečnost bývá jiná. Lidé čekají do poslední chvíle, jaké bude počasí. Loni se jich předem přihlásilo 26, celková účast ale byla 90, tedy téměř čtyřnásobek, předloni to bylo podobné. V sobotu počítám, pokud nebude průtrž mračen, že přijede na Brnířovskou šlapku kolem 140–150 lidí. Účast přislíbili cyklisté z Klatov i mnozí další," zakončil Váchal.