VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve Folmavě se teď řidiči TIR potýkají s ostrými zatáčkami

Folmava /FOTOGALERIE/ – Motoristé projíždějící přechodem Folmava/Schafberg musejí jet opatrně a pomalu. Je to malá daň za to, že od prosince pojedou po nové komunikaci.

16.10.2014
SDÍLEJ:

Z úprav hraničního přechodu Folmava, kde se jezdí po provizorní komunikaci. Tiráci se mají co ´točit´.Foto: Deník/Milena Cibulková

Náhradní provizorní trasu, která provází úpravy hraničního přechodu Folmava na silnici I/26, zvládají s menšími, či většími obtížemi řidiči kamionů.

„Pokud vyjíždím od nás, je odbočení z kruháče na náhradní trasu velice prudké, pokud jedu opačně, od Německa musím s kamionem zvládnut ostrou zatáčku při výjezdu z bývalé kamionky ke kruháči. Ale dá se to zvládnout, nechce to jet rychle," okomentoval řidič Jan stav, kdy je silnice přes hraniční přechod vybagrovaná a musí se jezdit po ´provizorce´ .

Řidiči projíždějící přes tento hraniční přechod musejí počítat s tím, že na původní trasu se vrátí až na přelomu listopadu a prosince. Je třeba vytěžit podloží silnice a pod novou položit nové vrstvy tak, aby odolala zatížení projíždějících aut, ale hlavně kamionů. „Zkušební sondy ukázaly, že podložní vrstvy silnice nejsou dostatečné pro provoz, jaký na přechodu je. V úseku dlouhém přibližně 345 m je navržena nová konstrukce vozovky s tloušťkou 55 cm. Ta by měla být vyhovující," říká Miroslav Blabol, náměstek ředitele Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Plzeň.

V prostoru přechodu je nyní na náhradní komunikaci rychlost jízdy snížena na 30 km/h, což by pro bezpečnost provozu mělo být dostačující.

„Včera jsme měli kontrolní den a vše běží podle harmonogramu, který byl na počátku stavby předložen investorovi. A to i přesto, že během prací se nepotvrdil předpokládaný stav kanalizace, a dělají se proto drobné úpravy, které termín dokončení neohrozí," uvedl ve středu Deníku Josef Ředina, nástupce J. Hausera ve fi. Silnice H. Týn.

V současnosti dochází k dalšímu odtěžování podloží.

„Včera se určil rozsah a způsob sanace, protože tam byla zjištěna neúnosná místa. Počínaje dneškem probíhá další odkrývání a odvoz stávajících podkladních vrstev. Poté tam přijde sanační kamenivo a na ně se pak položí podkladní konstrukční vrstvy," popisuje ředitel Ředina.

Kdy se mohou řidiči těšit na jízdu po nové silnici? „Termín je s ohledem na rozsah prací poměrně našponovaný, ale pokud by současné příznivé počasí vydrželo, dodržíme termín a plánujeme, že od 1. prosince by se přes hraniční přechod mohlo po nové silnici jezdit,"odpověděl ředitel Ředina.

Komplexní úpravy přechodu financuje Státní fond dopravní infrastruktury a počítá předběžně s 9 415 950 Kč.

Autor: Milena Cibulková

Místo události:
16.10.2014
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Bramboriáda v MŠ Koloveč.
13

Kolovečtí Motýlci si užili Bramboriádu

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Japonská televize natáčela v Poběžovicích

Poběžovice - Japonská televize NHK natáčela v areálu poběžovického zámku reportáž o místě, které má výraznou japonskou stopu díky hraběnce Mitsuko Coudenhove-Calerghi, která zde žila začátkem 20. století.

Mladé voliče v rozhodování ovlivnil hlavně internet

Domažlice, Holýšov – Mezi voliči ve volebních místnostech byli i mladí lidé, kteří se stali prvovoliči.

Domažličtí strážníci budou jezdit Octavií na stlačený zemní plyn

Domažlice – Nové služební vozidlo Škoda Octavia slouží od středy domažlickým strážníkům.

Plzeň nezvládla prodloužení, v Třinci bere bod

Debut v dresu plzeňské Škodovky si odbyl obránce Jakub Kindl.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení