Doslova úkazem je v Horšovském Týně senior, který je součástí party, jež v zařízení tamních zahrádkářů provádí moštování ovoce. Zahrádkář Jaroslav Kuthan má v rodném listě rok narození 1923 a stále je platným členem sehraného týmu ´moštařů´.

Za své zdraví vděčí možná právě lahodnému moku, na jehož přípravě se na postu výčepního podílí. V této době ho pije nejen on, ale zásobuje jím celou rodinu.

„Jak to držíš? Jednu ruku dej na držadlo, druhou na dno kbelíku!" poučoval senior v době našeho příchodu mladého muže přelévajícího čerstvý mošt z nádoby zahrádkářů do jeho vlastní.

„Nejde mi to," odpovídá muž, jemuž viditelně chybí další ruka na to, aby si ještě přidržel trychtýř.

Pan Kuthan jen mávne rukou a věnuje se stáčení moštu. Ve stáčírně dokáže zjednat 92letý senior pořádek, přitom by mu člověk jeho věk ani nehádal.

Dokáže za léta praxe posoudit, co a v jaké kvalitě teče z potrubí od lisu?

„Letos je mošt opravdu výborný, sladký. Kvůli letním vedrům je ho jen o málo méně, padesát procent z váhy ovoce se ho vždy udělá," říká pan Kuthan s tím, že první říjnová sobota přinesla v Horšovském Týně velký zájem o moštování.

„Už ani nevím, kolikátou sezonu moštuji. Jsem tady každý rok, moštování se mi stalo koníčkem. Stále mám veterinární praxi a tady u ovoce relaxuji," říká senior Jan Hojdysz, další ´držák´ týnské party, který má svůj post u drtičky ovoce.

Na dotaz Deníku po kvalitě moštu potvrzuje slova svého kolegy Kuthana o tom, že tropické léto zapříčinilo, že mošt je skutečně sladší, koncentrovanější.

Mezitím kolečka plná výlisků, které vysypali od lisu dva nejmladší členové týmu, odváží 68letá Marie Matějovicová. „U lisu jsou jediní nedůchodci – Vladislav Halík a Jindra Matěk," poznamenává předseda zahrádkářů Alexandr Kubáček.

„Jde jim to úžasně od ruky, člověk jen zírá, jak se důchodci činí," poznamenává muž středního věku.

Do týnské moštárny míří lidé ze širokého okolí.

„Přijel jsem z Hostouně a vezu na moštování 240 kilo jablek. jezdíme sem každý rok, letos je nadúroda jablek. Ta jsou trochu menší než jindy, ale je jich více. Letos jsem tu poprvé, přijedu i příští týden," prohlásil Petr Mitala.

„Teď moštujeme potřetí. Poprvé i podruhé bylo jablek i zájemců o moštování málo, zato dneska se tu neustále tvoří fronta," řekla nám mezi vážením přivezeného ovoce Jarmila Ledvinová.