Co říkáte volebním výsledkům?
Jsem samozřejmě rád, že to tak dopadlo. Vážím si výsledků ve velkých městech, kde se nám podařilo zlomit nepřízeň voličů.


V čem spatřujete příčinu toho, že ODS oproti minulým krajským volbám ztratila tolik příznivců?
V první řadě se ve volbách odrazila nepopulární opatření reformy veřejných financí, které provedla ODS s koalicí bez ohledu na dopady na obyvatelstvo. Vliv na to, proč voliči rozhodli v náš prospěch, měl způsob práce ODS zejména při získávání přeběhlíků v Poslanecké sněmovně a rozhádanost ODS jako takové.


Řada dlouholetých obyvatel „dolního“ penzionu v Baldovské ulici v Domažlicích, který spadá pod krajský úřad, již delší dobu vyjadřuje nesouhlas s tím, že po přechodné době budou muset platit přes devět tisíc měsíčně. Tedy i za sociální služby, které s ohledem na svůj zdravotní stav zatím nepotřebují.
Senioři si stěžovali i na to, že jejich pokoje mají být vybaveny jednotným nábytkem a přijdou o poslední kousky toho svého, jež jim připomínají domov. Hodláte se záležitostí v novém vedení Plzeňského kraje zabývat?

Pochopitelně. Nad tímto problémem bude ČSSD v krajské radě přemýšlet a budeme hledat způsob, jak zajistit současným obyvatelům tohoto domova pro seniory v Domažlicích klidné dožití.