Koncert začne v 18 hodin a přeje si zpříjemnit návštěvníkům páteční večer. Zazní skladby J. S. Bacha, A. Vivaldiho, F. X. Brixiho, W. A. Mozarta, F. Schuberta, G. F. Händela a dalších autorů. Pořadatelem je Dům dějin Holýšovska ve spolupráci s římskokatolickou farností v Holýšově.

Jméno varhaníka Vojtěcha Nováka je spojeno především s plzeňskou konzervatoří, kde působí jako pedagog už tři desítky let. Sám zde vystudoval jak klavír u Antonína Brejchy, tak varhanní hru u Jitky Chaloupkové. Poté ještě absolvoval Hudební akademii múzických umění ve třídě českého varhaníka světového věhlasu Jana Hory a dále své umění zdokonaloval studiem u Gisberta Schneidera na univerzitě v Essenu. Vojtěch Novák koncertuje na významných pódiích v celé republice, a to sólově nebo společně s našimi předními instrumentalisty či pěvci, například s houslistou Pavlem Šporclem.

Černá skládka.
Černá skládka je konečně pryč, náklady na úklid bude město vymáhat

Sopranistka Natálie Šmausová náleží mezi mladé české pěvce, které už zdobí řada úspěchů. Také absolvovala Konzervatoř v Plzni, a to sólový zpěv u Simony Procházkové, dlouholeté sólistky opery Národního divadla v Praze. Rovněž se rozhodla pokračovat ve studiu na Hudební akademii múzických umění i zdokonalovat se pod vedením zahraničních umělců – na Night of Baroque Opera v irském Wexfordu či na kurzech staré hudby s dirigentem Jamesem Grayem.