VALCHA

Na Valchu mohou lidé zavítat tuto neděli odpoledne a dát čtyřnohým chlupáčům něco dobrého na přilepšenou v předvánočním čase.

„Letos jsme pro vás připravili vánoční program, kdy od 13:00 do 16:00 hodin můžete přijít do našeho útulku, přinést dárky pro pejsky pod ozdobený vánoční stromeček, projít se s pejsky po okolí, pomazlit je, prohlédnout si náš útulek nebo si jen tak popovídat. Na oplátku za přinesené dárky na vás bude čekat malé pohoštění," zve návštěvníky Lucie Císlerová. „Uvítáme granule ze specializované prodejny pro psy (ne z marketu, prosím), konzervy, deky, matrace, pelíšky, pamlsky jako jsou piškoty nebo kousací kosti, dále obojky, vodítka nebo oblečky. Fantazii se meze nekladou," dodává.

Na Valše aktuálně hledají nový domov dva chlupáči – mladá, přibližně roční fenka Doly a zhruba sedmiletý Tramp, kříženec labradora s klidnou a přátelskou povahou, který byl v létě odchycen u baseballového hřiště.

Na stanici můžete navíc zavítat každou neděli vždy od 14 do 16 hodin, kdy se zde koná venčení psů pro veřejnost. „Lidé přijdou, mohou klidně i děti, vyberou si pejska a půjdou se s ním projít a zadovádět si. Děti si s pejsky mohou pohrát a dospělí si mohou popovídat o svých zkušenostech," podotýká Andrea Ďurišová ze záchytné stanice.

Záchytnou stanic psů najdete u osady Valcha nedaleko Havlovic. Dostanete se tam po účelové komunikaci přímo proti čerpací stanici Tank Ono. Telefonní spojení je 774 294 049.

HORŠOVSKÝ TÝN

Nadílka pro psy bude rovněž v neděli probíhat i v Záchytné stanici psů v Horšovském Týně. Akce se jmenuje Ježíšek pro chlupatý kožíšek a koná se od 13 do 16 hodin.

„Zveme vás na první ročník setkání u stromečku v útulku. Přijďte zpříjemnit Vánoce pejskům, kteří se lidskou vinou dostali do útulku a stále čekají na novou rodinu a lidské pohlazení. Pejskům můžete nosit dary v podobě granulí Brit, na které jsou zvyklí, dále konzervy, pamlsky, ale i hračky nebo starší deku do pelíšku," zvou organizátoři a připomínají, že na místě bude i drobné občerstvení a něco teplého na zahřátí.

V Horšovském Týně na nové majitele čekají pětiletý aktivní psík Abdul a stejně starý Bon, který je hodný, ale často se leká a potřebuje vlídnou a trpělivou povahu.

Horšovskotýnskou stanici najdete přibližně 150 metrů za moštárnou v Littrowě ulici. Více informací na tel. 602 723 120.