Výtěžek bude použit na potřeby pro děti s mentálním a kombinovaným postižením, které navštěvují sociálně aktivizační služby Centra Ouško.
„S přípravami pomáhá velké množství lidí. Každý pomáhá, jak může, někdo vyrábí předměty, někdo nám dodává materiál, někdo nám nabídl pomoc v podobě sběrného místa apod. V seznamu dárců a sponzorů máme už osm desítek lidí, ale to není zdaleka vše, stále hodně lidí má připravené výrobky u sebe a usilovně ještě na nich pracuje," říká hlavní organizátorka Lucie Tomiová.

Na prodej tak budou mj. domácí zavařeniny, dekorace, adventní věnce, třeba i bezový sirup na kašel a dýňové marmelády. Markétka Šedivá například věnovala obrovské množství luxusních šperků, které ušila z komponentů značky Swarovski přímo pro tento jarmark. Šité ozdoby a podložky věnovala Jaroslava Ďurkovičová až z Ostravy, dalších dárců je ale mnoho desítek.

„Případní zájemci, kteří chtějí jarmark podpořit, mohou stále své výrobky nosit do Mijavy na náměstí k paní Kinclerové až do pondělí 21. listopadu. Nebráníme se ani tomu, pokud někdo přinese své výrobky přímo na jarmark , který se koná právě v toto pondělí od 14 do 18 hodin," dodává Tomiová.

Na balení a oceňování výrobků se schází kvarteto dobrovolnic, kromě Lucie Tomiové i Iva Korandová, Jana Baarová a Ivana Vísnerová, podpůrný tým tvoří ještě Jana Podskalská, Monika Kreuzová, Eliška Vrbová, Jana Kinclerová a mnoho dalších.

„Nemůžu nezmínit Lenku Ticháčkovou, předsedkyni spolku UCHO, z.s., vedoucí Centra Ouško, která se svým týmem samozřejmě na jarmarku nebude chybět. Pokud vše dobře dopadne, dorazí na jarmark i několik dětiček z Centra Ouško se svými rodiči," dodala paní Lucie.

Občerstvení, které bude pro návštěvníky jarmarku zdarma, zajišťuje opět Jakub Herbrik. V doprovodném programu se mohou děti těšit na tvořivou dílničku Katky Tremlové, holčičky na kreativní účesy a líčení a kluci na práci se dřevem pod vedením studentů SOU Domažlice. Podpoří nás také kapela 1/2 Rebel.

„Věříme, že dorazí opět hodně lidí s dobrým srdcem a atmosféra začátku adventu v nás všech vyvolá klid a harmonii," uzavírá Tomiová.