„Je to divné, až podezřelé. Ozvala se mi předevčírem večer slečna, že našla za nádražím v Postřekově uvázanou fenu a sedm štěňat v krabici. Sdělila mi to v SMS mezi 7. a 8. hodinou večer. Neměl jsem u sebe brýle a omylem místo zpětného volání jsem SMS vymazal. Pak druhý den ráno telefonoval kolega, když jsem byl právě odchytávat psa, že slečna stojí u záchranné stanice ve Studánce a přivezla pejska i se štěňaty,” líčí Karel Bobál počátky kauzy, která podle něj tak trochu „smrdí”.

„Říkal jsem jí, že je nemohu přijmout, protože pes je podle zákona věcí nalezenou a tu má občan odevzdat majiteli nebo na obecním úřadu. Ona na to, že byla hned ráno na obci, kde jí starosta řekl, že s tím nemá žádné zkušenosti, odjíždí na dovolenou a bude vše řešit v pondělí,” líčí Bobál s tím, že pejsky nakonec do stanice převzal na základě líčení slečny, že byla za starostou.

„Řekl jsem jí, že to bude řešit kriminálka a zavolám i televizi,” pokračuje Bobál s tím, že slečna odjela a poté mu od ní přišla SMS, že se jí ozvala údajná majitelka zvířat. Volal jí zpátky a slečna tvrdila, že paní je na služební cestě a neví, jak se k postřekovskému nádraží psi dostali. Musí se prý zeptat manžela.

Starosta Postřekova Deníku odmítá, že by za ním nějaká slečna s podobnou záležitostí byla. „Za mnou na úřadě rozhodně nikdo nebyl, ani sekretářka mi nic nevyřizovala. Pokud by se tak stalo, volal bych nejprve veterináře a pak se snažil dál konat. řešení by se našlo několik. Jednak mám doma prázdný kotec, kam bych mohl psy na potřebnou dobu umístit. Mohl bych zavolat kolegovi starostovi do Nemanic, kde jsou na tyto případy už zařízení. Naše obec uvažuje, že kotec pro podobné případy také zřídí,” sdělil Deníku starosta František Friš s tím, že by ho zajímalo, kdo dokázal takto lhát.

Budeme samozřejmě sledovat, jakým způsobem bude záležitost pejsků vyřešena.

Zajímavé zjištění

Podle posledních zpráv slečna, která psy odvezla do záchranné stanice, nemluvila pravdu.

"Ještě jsem si vše zpětně probíral a zjistil jsem, že mi lhala. Tvrdila, že psy našla 20.12. kolem 23. hodiny a ja našel v mobilu v koši, jak mi psala 20.prosince, že našla 19. prosince štěnata a jestli se jich ujmu," informoval dodatečně Deník Bobál.