„Poprvé nám byl vrácen přehozením přes plot bez jakéhokoliv vysvětlení po 4 měsících adopce a podruhé ho jednoduše nový ´páníček´ téměř po roce opustil a Max se potuloval po Domažlicích," popisuje jeho útrapy Lucie Císlerová z odboru životního prostředí domažlické radnice.

„Teď nás vítal jako staré známé, zřejmě si myslí, že je jen na návštěvě. Základní povely ovládá, na vodítku je bezproblémový, vhodný pro výcvik, velmi rád aportuje a přetahuje se," popisuje Lucie Císlerová.

Max je parťák, na lidi hodný, vstřícný, kamarádský, kontaktní, vnímavý, ale ostatní psy nemá moc rád, prosazuje vlastní autoritu, ale psí slečny velmi vítá.
„Doporučujeme ho do domku se zahradou, kde bude opravdu výborným hlídačem, pro pána s přirozenou autoritou, kde bude jasné, že tam velí pán, a ne pes," doplňuje vedoucí stanice. Připomíná, že Maxe dostane pouze ten, kdo ho již nikdy neopustí !

Začátkem března pobíhala po Havlovicích bílá kříženka malého vzrůstu Čikita. I ona byla převezena do záchytné stanice. Její věk odhadují ti, kdo se o ni starají, na 3 – 4 roky.

„Je to malé, klidné, chlupaté, kontaktní a přátelské stvoření. Čiki byla nalezena s růžovým obojkem, s bleším obojkem a i s vodítkem, hárala se, takže jsme předpokládali, že se pouze zaběhla, bohužel ji zatím nikdo nepostrádá," popisuje její osud Lucie Císlerová.

Čiki, jak jí také říkají, je vhodná pro mladé i starší páníčky, kteří s ní budou trávit spoustu času, dopřejí jí pohodlí na gaučíku. „Je naprosto nekonfliktní, miluje procházky, na vycházce chodí klidně. Psy má ráda, když k sobě najde hravého psího kamaráda, dovádí jako blázen," dodává vedoucí útulku.

Připomíná ještě, že vzhledem k delší a bílé srsti bude nutná její pravidelná údržba, zejména česání. Oba zmínění psi jsou naočkováni, odblešeni a  odčerveni.
Třetím psím obyvatelem záchytné stanice je půlroční fenka Terinka. „Je to akční stvoření, vhodná třeba na zahradu k rodinnému domku," uvedla Císlerová.
Zájemci podrobnosti o psech ze záchytné stanice získají na telefonech 379 719 269 a 728 480 785.