K tradičním akcím, kterými si místní zpestřují život a vylepšují sousedské vztahy, právě nedávno přibyla další – Dušičková dílna.

„Pořádali jsme ji sice poprvé, ale máme už zkušenosti s velikonočním a vánočním tvořením," předeslala Blanka Triščová, která při žádné z akcí nemůže chybět.

Křížští pro své akce využívají prostory místního kuželníku.

„Čas konání těchto našich našich tvořivých akcí volíme tak, aby byl optimální pro všechny ženy, tedy nedělní odpoledne," připomíná.

A jak se podařilo zvládnout premiérovou akci?

Z premiérové dušičkové dílny v Újezdě Svatého Kříže.„Myslím si, že se nám vydařila. Při vyrábění dušičkových aranžmá jsme zvolili výhradně Z premiérové dušičkové dílny v Újezdě Svatého Kříže. přírodní materiály, sušiny tradiční i cizokrajné. Jak už bývá zvykem, po tvoření nás čeká i malé posezení, třeba jako dnes, u kávy a domácí bábovky," prozradila s tím, že při tom stačí probrat ´ženské záležitosti´ a naplánovat další aktivity.

„Bylo to super odpoledne, je jen škoda, že byla na můj vkus malá účast. Snad se příště sejdeme v hojnějším počtu," poznamenala Klára Lukschová.

„Věřím, že na Vánoční dílně, která se uskuteční 29. listopadu, nás bude mnohem více. Nejen tato, ale i všechny další akce se konají díky nemalé podpoře Města Bělá nad Radbuzou a záštitě Sboru dobrovolných hasičů Újezd Sv. Kříže," podotkla na závěr Triščová.

Ještě před zmíněným předvánočním tvořením je na 7. listopadu naplánováno Hubertské posezení s hudbou, jehož součástí bude v křížské kuželně soutěž O nejlepší jablečný štrúdl.