Vítězem soutěže v třídění odpadů se vloni stal Horšovský Týn. Úspěch se mu sice letos zopakovat nepodařilo, ale i tak se dále drží v oblasti třídění na špičce. Poslední ročník soutěže, vyhlašované společností Eko-Kom, která v Česku organizuje sběr, třídění a recyklaci odpadů, vyhrálo město Jeseník, a tak Křišťálová popelnice 2007 putovala do Olomouckého kraje. Jeseník byl přitom v loňském roce třetí.

97 % obyvatel ČR má možnost odpady třídit a 70 % se skutečně aktivně třídění odpadů účastní. To je dokladem toho, že se třídění odpadů stává stále více součástí normálního života, protože v roce 2000 třídilo odpad pouze 38 % obyvatel. „Nejlepší umístění ze zástupců Plzeňského kraje zaznamenaly Štěnovice, které získaly třetí místo. Mezi patnácti nejlepšími městy se ale opět objevil Horšovský Týn, vítěz soutěže za rok 2006. Rok předtím například, byly Dobřany čtvrté. Svědčí to o tom, že obce a měst Plzeňského kraje mají dobře zajištěné odpadové hospodářství a oddělený systém sběru a využití odpadů,“ uvedl Miroslav Bukovjan.

Do soutěže jsou automaticky zapojeny všechny obce, které jsou členy systému. Loni se na něm podílelo 5668 obcí, což představovalo 10,1 milionu obyvatel Česka. Již 97 % obyvatel ČR má možnost odpady třídit a 70 % se skutečně aktivně třídění odpadů účastní. Například v roce 2000 třídilo odpad pouze 38 % obyvatel.