Masopust bez masa rozhodně nebudou letos ´světit´ v malé obci na Horšovskotýnsku. Masopustní sobota tam bude patřit veřejným vepřovým hodům.

„Je nás skupina zhruba sedmi lidí, hlavní je kuchař Jirka Vondraš, my ostatní pomáháme. Hody ostatně pořádáme každý rok stejně jako letní grilování býka," podotýká starosta.

Pomysleli v Srbech na to, že dělají hody o masopustu?

„Abych pravdu řekl, tak vůbec ne. Domlouvali jsme se už někdy v listopadu. V tu dobu se nějaký masopust vůbec neřešil," směje se naší otázce.

Prostranství před kulturním domem zaplní stoly kotle s ovarem a dalšími zabijačkovými dobrotami.

„Pašík, který má mezi 110 a 120 kilogramy, už je připravený. ´Padne´ prý v pátek. První dobroty by měly být hotové v sobotu hodinu před polednem," prozrazuje Šimek.

Letošní zimní – nezimní počasí si v Srbech pochvalují. Nemají obavy, že by jim tuto sobotu jejich vepřové hody překazilo?

„Jsme neobvyklými teplotami letošní zimy pěkně namlsaní, takže nepředpokládáme, že by nás počasí zradilo. Myslím si, že to bude v pořádku," zakončuje starosta Šimek.

Poprvé takto uspořádali v Srbech vepřové hody na návsi 26. února 2011 a přišli na ně nejen místní, ale přijeli také přespolní. Do obce tehdy například zavítali myslivci z Poběžovic, které pozvali místní nimrodi. Bylo tam možné potkat lidi prakticky od Bělé nad Radbuzou až po Horšovský Týn.

Původní záměr party nadšenců oživit vesnici a prohloubit vztahy mezi jejími obyvateli, na což v dnešní hektické době nebývá právě příliš času, se rozhodně vydařil. A co víc – má dokonce i své pokračování.

close O HODECH BÝVÁ V SRBECH VESELO. Místní jsou šprýmaři, což dokládá tento snímek z premiéry této akce. zoom_in