Zanedlouho bude tato novinka opravdovou lokální potravinou, majitel současné šnečí farmy v Žichlicích na Plzeňsku chystá její přesun právě do oblasti Rybníka.

„Majitel šnečí farmy a firmy Snails Day Tomáš Pavíza pochází z Plzně a je bývalým úspěšným českým kulturistou v nejtěžší váhové kategorii. K tomu, že dnes buduje šnečí farmu zde u nás v Rybníku, pomohla vlastně veselá náhoda. Já i investor našeho střediska Martin Lyer jsme bývalými Tomášovými spolužáky ze Základní školy v Plzni na Borech," vypráví provozovatel Rekreačního střediska Rybník Jindřich Rejšek.

„Tomáš Pavíza je jistě pro mnohé nejen zajímavým a v podstatě exotickým podnikatelem, ale i skvělým mistrem hry na foukací harmoniku. Při loňském svatomartinském posvícení jsme si přes jiného kamaráda z Plzně objednali na tuhle akci hudební těleso, jehož je Tomáš součástí. Při této příležitosti došlo vlastně po mnoha letech k setkání bývalých spolužáků, slovo dalo slovo a už se tady buduje," s úsměvem popisuje náhodu, která do Rybníka přivádí podnikatele s neobvyklým předmětem podnikání. „Myslím, že ke šnekům Tomáše v minulosti přivedl hlavně vlastní jídelníček, který mají kulturisté postavený hlavně na velkém přísunu bílkovin s omezeným množstvím tuků, což přesně šnečí maso na 100% splňuje," připomíná Rejšek.

„Šneci jsou v menu naší restaurace jistě zajímavým zpestřením, ale šnečí farma jako taková bude jistě ještě zajímavější atrakcí pro obec Rybník a její okolí. Do budoucna se počítá s možností exkurzí i ukázkami zpracovávání šnečího masa," nastiňuje plány Jindřich Rejšek.

Rybničtí do budoucna chystají i speciální ,,šnečí" víkendové nabídky, a to přímo v osobní přítomnosti Tomáše Pavízy, který své produkty všem zájemcům osobně představí.