V Rybníku bylo v sobotu odpoledne slavnostně otevřeno Sportovně-relaxační centrum. Vzniklo z objektu bývalé stanice Pohraniční policie, který byl už několik let nevyužívaný.

Bývalá ´policajtovna´ se od srpna loňského roku změnila k nepoznání. Přestavbou spolufinancovanou Evropskou unií z fondu pro regionální rozvoj zde vznikly čtyři rodinné apartmány, každý s vlastní kuchyňkou, ale také fitness, sauna, solárium, kadeřnictví, masáže, bowling a součástí centra je i nové víceúčelové hřiště.


„Chceme si tím prodloužit sezonu. Ta zde zatím trvá zhruba od dubna do října,“ vysvětluje důvody investice Jindřich Rejšek, který se stará o provoz celého střediska včetně pronajaté restaurace Na Zátiší.

Centrum bylo symbolicky otevřeno přípitkem a jeho majitel Martin Lyer poděkoval všem, kdo se na jeho stavbě podíleli.
„Celý projekt se zrodil poměrně rychle a na začátku jsme narazili na několik problémů, které jsme přesto dokázali překonat a vše dotáhnout do zdárného konce,“ řekl.

Centrum bude sloužit nejen hostům střediska, ale mohou je využít i firmy pro svoje akce. Ku prospěchu bude i místním občanům.
„Venkovní hřiště na nohejbal a tenis sice v obci máme, ale v případě nepřízně počasí tu žádné příležitosti ke sportovnímu vyžití nejsou. Domluvili jsme se, že pro místní uděláme permanentky. Já sama se těším, až využiji fitko, a i o bowling bude zájem“ řekla starostka obce Gabriela Uhrová.

Při prohlídce nového objektu všichni přítomní obdivovali i dvě zachované vazební cely. „Chceme k nim vytvořit jakýsi příběh, ačkoliv v nich nikdo údajně nikdy zavřený nebyl,“ dodal Rejšek