Nové víceúčelové hřiště za 980 tisíc korun slavnostně otevřeli v Prapořišti.

Přestřižení pásky se ujali starosta Kdyně Jan Löffelmann, poslanec Parlamentu ČR Vladislav Vilímec, starosta Eschlkamu Josef Kammermaier a předseda TJ Sokol Prapořiště Ladislav Vencl.

„Velice mě těší, že mohu být při otevření tohoto hřiště, zvláště proto, že iniciátory byli místní sokolové, kteří sami podali obě žádosti o dotace,“ pronesl Vladislav Vilímec.

Prapořišťští získali finanční pomoc ve výši 600 tisíc korun od Plzeňského kraje, 250 tisíci korunami je podpořil MěÚ Kdyně a zbytek uhradili z vlastních finančních zdrojů.

„Původní rozpočet byl 1 100 tisíc korun. Podařilo se nám ho snížit o více než sto tisíc, protože veškeré zemní práce jsme dělali svépomocí,“ řekl předseda TJ Sokol Prapořiště Ladislav Vencl.

Víceúčelové hřiště je vybudováno na původních antukových kurtech, které už dosloužily.

„Hřiště může po domluvě využívat veřejnost a také místní základní a mateřská škola. Jsou zde prostory pro malou kopanou, volejbal, nohejbal, basketbal a tenis,“ pokračuje Vencl.

Stěžejní činností Tělovýchovné jednoty Sokol Prapořiště je základní rekreační tělesná výchova pro všechny věkové kategorie.

„Nepochybuji o tom, že by hřiště nebylo využívané. Cvičí zde děti už od tří let a jednou z nejsilnějších skupin jsou, jak mi říkáme,〜 odrostenky. Jedná se o skupinu 28 žen, které chodí cvičit dvakrát v týdnu, a jejich průměrný věk je pětašedesát let,“ dodal Vencl.