Podle tamějšího ředitele školy Martina Oríška je stržená už většina technicko-hospodářského křídla, kde fungovaly kuchyně, jídelny i sklady. „Pracovníci zatím dávají dolů dřevěnou konstrukci. Až vše dokončí a prostor vyčistí, pustí se do výstavby nového pavilonu,“ nastínil.

Řemeslníci teď dělají provizorní kotelnu, protože původní byla srovnaná se zemí. „Rána už jsou chladná, a tak začneme topit. Kromě toho bylo potřeba sem přivést elektřinu, plyn i vodu, abychom mohli v této části fungovat," dodal ředitel.

Kuchyně se přesunula do školky, jídelna se zase provizorně vytvořila na obecním úřadě. Ze dvou místností pro družiny se dočasně staly třídy. „Je s tím spousty starostí a dost se toho musí zařídit. Na druhou stranu máme radost, že budeme mít novou školu,“ porovnal Oríšek.

Původní objekt vznikl v 70. letech minulého století jako experimentální dřevostavba. Projektanti tehdy počítali s životností asi 15 let, budova vydržela doteď, ale je v havarijním stavu. Napadla ji dřevomorka, prostory se nedají v zimě téměř vytopit. Projekt je rozdělený na etapy. Druhá část odstartuje zřejmě za rok. Náklady se vyšplhají na 80 milionů Kč.