close Deník na návštěvě info Zdroj: Deník zoom_in Deník na návštěvě

Tamější starosta Martin Kopecký připustil, že se s problémem potýkají už dlouho. „Poté, co skončil poslední lékárník, jsme za něj hledali náhradu. Nechali jsme prostory zrekonstruovat. Dokonce jsme se na radě dohodli, že nebudeme chtít žádný nájem. I přesto jsme nikoho nenašli,“ posteskl si.

Vedení Poběžovic oslovovalo také velké lékárenské řetězce, ale ani u nich nepochodilo. „Všichni nám odpověděli, ať jim seženeme člověka, který tam bude prodávat, a oni už zařídí zbytek. To je právě kámen úrazu. A malí podnikatelé, s nimiž jsme jednali, se zase bojí, že se tady neuživí,“ porovnal Kopecký.

Podle něj lékárna nejvíce schází seniorům nebo dalším lidem, kteří se jen těžko dostanou mimo Poběžovice. Jeho názor potvrzuje osmdesátiletý Paul. „Komplikuje mi to život. A nejsem jediný. Dřív jsem si všechno vyřídil v místě. Když nějaké prášky nebyly, lékárník mi poradil, co jiného můžu brát,“ řekl. Zároveň oceňuje, že město se snaží nefungující službu alespoň částečně nahradit. Lidé mohou zavolat sociální pracovnici, která jim léky vyzvedne a většinou druhý den zaveze domů.