„Jednalo se o odtah z prostoru parkovišť, kde mají prodejci zaplacený prostor pro stánky a řidiči si nevšimli upozornění," říká majitel odtahové služby Vojtěch Halík, s nímž město uzavřelo pro Chodské slavnosti na odtah dohodu.

Deník byl při tom, kdy z vozu odtahové služby na dvůr v Petrovické ulici skládali první z aut, které patřilo zahraničnímu návštěvníkovi.

„Kromě něj jsme dosud odtahovali další tři vozy – dva z tuzemska a jeden z Německa," odpověděl před několika minutami na otázku Deníku Halík.
Podle jeho slov je odtah v první den slavností běžný.

„Řidiči často zapomenou, ani si nevšimnou upozornění. Loni jsme měli za dobu trvání slavností v našem areálu odtaženo asi 17 aut. Byli řidiči, kteří svůj vůz zaparkovali lidem před garáží a ti nemohli vyjet svým autem," vysvětluje Halík.

Jak se vlastně řidič dozví, kde má své auto hledat?

"Odtah si od nás vyžádá městská nebo republiková policie. Hlášení o odtaženém autě jde do Plzně. Pokud vlastník vozu zjistí, že se jeh auto nenachází tam, kde je zanechal, zpravidla volá policii, která má o odtazích veškeríé informace," popsal.

Řidič, který takto porušil zákaz parkování, musí počítat s pokutou a také zaplacením za odtah, což může jeho peněžence ulehčit až o několik tisíc korun. 

Dnes odtažená auta se v Petrovické ulici dlouho neohřála.
„Dvě už jsou vydána a před chvílí jsem měl telefonát, že už si pro svůj vůz jede třetí ," zakončil Halík.