Ve čtvrtek v podvečer spolu s kolegy z dobrovolného sdružení fotografů FotoKomPost (FOTOgrafie – KOMpozice – POSTprocesing) připravoval výstavu v novém domažlickém penzionu v ulici P. Velikého.

Výstava fotografií tohoto sdružení, která dokáže zpříjemnit nejen všední dny starouškům, kteří v penzionu žijí, není v zařízení pro seniory poprvé, předchozí připravili fotografové na jaře.

„Protože ji tentokrát uvidí nejen obyvatelé penzionu a místní, ale i návštěvníci Chodských slavností, vybírali jsme pečlivě fota i témata. Marie Veberová například zachytila bourání staré nemocnice, což může být pro příchozí odjinud velice zajímavé," podotýká Vopat.

Na výstavě jsou dále k vidění fotografie jeho i syna Tomáše, dále Radka Lauka, Karla Ihy, Oldy Krýsla a tentokrát snímky představí celá rodina Unverdorbenových – tedy Jitka a Richard včetně teprve pětiletého syna Simonka.

„Už se moc těším, jak si užiji sobotní večer, kdy jdeme s manželkou na Chodrockfest, konkrétně na Oldu Říhu a Katapult. Jdu tam kvůli němu, je jediný, kdo z původní kapely přežil. Jsem 60. ročník a na Oldu jsem jezdil jako kluk do Plzně, tehdy ještě hrál s kapelou Mahagon. Když byl v Domažlicích Katapult vloni, nemohl jsem na něj jít, protože jsem byl v práci. Teď si to ale pořádně vychutnám," prozradil Deníku Vopat s tím, že tak plní i přání své manželky.

Přinášíme několik fotografií z vernisáže, blíže si o ní přečtete v pondělním vydání Domažlického deníku.