Pořadatelé z SDH Pařezov tuto soutěž pořádali již potřetí, první, zkušební ročník byl nultý. Letos se konal druhý ročník, při kterém se utkalo osm mužských a čtyři ženská družstva.

„Vítězství a obecní poháry bych přál samozřejmě domácím mančaftům, ale časy tomu neodpovídají, takže ho přeji těm nejlepším. Jsem rád, že se tu soutěž tak zabydlela. Když si představím předcházející ročníky, kdy se účastnilo pár týmů, je letošní soutěž co do počtu družstev velice pěkná,“ uvedl Deníku konferenciér, jinak hasič a starosta obce Pavel Konop. Dodal, že mohou být s počtem týmů maximálně spokojení.

A v podobném duchu hovořili i soutěžící.

„Perfektní soutěž, mimořádně připravená, počasí pěkné, a když vezmu lávku přes příkop, je to milé zpestření,“ zhodnotil Ladislav Mráz z po prvním kole vedoucího týmu SDH Prapořiště a dodal: „Požární útok se zdejším příkopem není těžší, spíše jde o to udržet se na uzdě a nepustit rychle vodu. Nám se to při prvním útoku povedlo.“

Ještě než přišly na řadu útoky, pochlubili se Pařezovští hasičskou drobotinou, která si od přítomných vysloužila potlesk.

„Děti jsem dala dohromady, ale cvičíme je společně. Chodí jich 15 ve věku od 2,5 do 11 let. Byly dnes výborné,“ pochválila nejmenší Jitka Machtová.

O vítězích pařezovské soutěže rozhodují součty dvou útoků. Ani jednou nezaváhaly ženy z České Kubice.

„Tady na soutěži jsme poprvé, ale jako tým existujeme přes 10 let. Potoku s lávkou jsme se tak trochu bály, ale dařilo se nám a příští rok přijedeme zase. Líbí se mi, že je tu hodně týmů, protože co skončila Chodská hasičská liga, je to s účastí na soutěžích bídné,“ řekla nám za vítězné družstvo Jitka Trinerová.

Vítězství a pohár v mužské kategorii si odvezli za podobně vyrovnaný výkon muži do Prapořiště.

Nutno podotknout, že zatímco v ženské soutěži byl rozdíl mezi prvním a druhým nejlepším týmem markantní, v mužské kategorii byla v boji o stupně vítězů docela pěkná tlačenice.