„Z devíti pozemků na Vrbovce se podařilo prodat sedm. O pozemky byl velký zájem, u některých parcel bylo i několik zájemců. V těchto případech proběhla klasická aukce s navyšováním ceny. Zbylé pozemky budou nabízené stejným způsobem, a to výběrovým řízením s aukcí. Přihlášky se podávají do 9. 11. a 12. 11. se uskuteční aukce,“ uvedl místostarosta Domažlic Zdeněk Novák. V aukci půjde o nejmenší parcelu a druhou největší.

Město Horšovský Týn nechalo připravit a zasíťovat rovnou 17 parcel v Lidické ulici. „Jednotlivé pozemky mají průměrnou výměru 900 metrů čtverečních. Jsou určeny pouze pro rodinné domy,“ uvedl minulý starosta města Václav Mothejzík. Zájemci možnost stavět využili opravdu rychle. Ještě před dokončením parcel, které město připravilo tak, aby se na nich dalo rovnou stavět, byly všechny rozebrané a rezervované. „Významnou část zájmu představovali obyvatelé mimo Horšovský Týn,“ dodal bývalý starosta Mothejzík.

Růst a rozvoj se týká i Holýšova. Město se pustilo do výstavby bytových domů. „Našly se pozemky, kde by se dle územního plánu daly stavět bytové domy,“ uvedl na jaře bývalý starosta města Jan Mendřec. „Chceme přitáhnout více mladých rodin s dětmi,“ řekl dále na téma obytných zón a bydlení, které vyrostlo v části města Na Terasách.