Protože obchody v malých obcích zanikají jeden po druhém, Němčičtí se ten svůj snaží udržet stůj co stůj a obchůdek nejen zrekonstruovali, ale udělali zde i rychlé občerstvení.

„U nás v obci je celkem čilý turistický ruch. Vede tudy cyklostezka, a proto jsme se rozhodli, že prodejní místnost upravíme tak, aby sloužila nejen jako obchod, ale i jako rychlý bufet. V jedné polovině zůstal zachován prodej těch nejzákladnějších druhů potravin a v druhé polovině místnosti se podává rychlé občerstvení. Vybudovali jsme i sociální zařízení, aby to bylo se vším všudy," řekl starosta obce Jan Hvizd.

Obchod se nachází v objektu dnešního obecního úřadu. Budova, v níž byla dříve kovárna, byla již dříve nově zrekonstruovaná. Pouze obchod byl původní.

Rekonstrukce si vyžádala zhruba půl milionu korun. Němčickým se k jejich velkému překvapení podařilo na tuto akci získat 38% dotaci.
Ačkoliv ještě není jisté, zda se prodejna s bufetem v obci ujme, nehází Němčičtí flintu do žita.

„Polovina místních lidí věří, že to půjde, druhá je poněkud skeptická. Kdo však nic nedělá, nic nezkazí. Posezení v obchodě mohou místní využít i k menším akcím, které zde dělají a kdy se jich sejde třeba jen osm a v sále se ztrácejí," vysvětlil Hvizd.
Prodejna s bufetem je otevřena pouhý týden. Podle provozovatelky obchodu Marie Kacerovské je to zatím velmi krátká doba na nějaké hodnocení.

„Lidé si to zatím chválí. Nejen, že chodí nakupovat, ale rádi si dají dršťkovou polévku nebo třeba sekanou," řekla Kacerovská.
Kromě rekonstrukce se o zachování obchodu snaží obecní úřad i velice výhodnými podmínkami pro provozovatelku.
„Zatím jde o zkušební provoz, tak jsme se domluvili na měsíčním desetikorunovém nájmu a tisícikorunových platbách za energie," dodal Hvizd.

Obchod v Němčicích nabízí své služby od 9 do 16 hodin během týdne a otevřen je i v sobotu od 9 do 12 hodin.