Nejdříve se 20. února konal maškarní pro dospělé. Účast byla nad očekávání velká a sál místního kulturního domu doslova praskal ve švech. Úžasné bylo, že z bezmála sta lidí měli skoro všichni masku.

Bavit se přišli nejen místní, ale i obyvatelé Třebnic, Meclova, Blížejova, Srb nebo Domažlic. Na hudbu v podání Dexons Music na tanečním parketu tančili víly, neandrtálci, Mickey Mouse s Minie, faraon s Kleopatrou a jiné masky. Nechyběla ani soutěž o ceny, kde hlavní výhrou byla tentokrát pečená kachna.

Hned týden na to, 27. února, byla připravena zábava pro děti.

Bál v Mračnicích.

Do „kulturáčku" se tentokrát přišlo bavit třicet dva dětí v maskách se svými rodiči, takže bylo opět plno. Ani zde nechyběl tanec, zábava a soutěže o ceny. Děti například chytaly ryby, pusou lovily bonbony, házely míčky a nakonec přetáhly své tatínky na laně. Z masek byli k vidění indiáni, klauni, víla, pirát, rytíř, motýl, princezny a jiné krásné převleky. V Mračnicích se již stalo tradicí nevyhlašovat nejlepší masku, ale odměnit všechny. Pořadí, v jakém si půjdou pro odměnu, určilo losování a děti si pak z připravených cen mohly vybrat podle svého. Velké poděkování patří Obecnímu úřadu Meclov za finanční podporu a manželům Petře a Romanovi Krubertovým za sladké dobroty. Obě akce se velice vydařily a je vidět, že v této malé vesničce to opravdu žije. Aneb „Když se chce, všechno jde".

Jana Svítivá