„Bývala tady taková ´louže´. Místo jsme využili pro stavbu víceúčelové nádrže, kterou obec nutně potřebuje jako zásobárnu vody, kdyby tu hořelo," vysvětluje starosta Mnichova Jozef Johánek.

Nádrž bude sloužit hlavně uvedenému účelu, ale místní ji mohou využívat i ke koupání. „Koupání je na vlastní nebezpečí, žádný plavčík nebude," směje se Johánek.

„Nádrž se skutečně stavěla hlavně z důvodu požární bezpečnosti. Je zhruba 40 metrů dlouhá a 22 metrů široká. Je to perfektní, firma Praves ji udělala moc pěkně, jsem velice spokojený a doufám, že občané budou také," říká zastupitel a velitel místní hasičské jednotky v jedné osobě Miroslav Kovařík.

„Jsme rádi, že se podařilo nádrž dokončit před prázdninami. Celkově stála její stavba přibližně 350 000 korun, 200 tisíci korunami nám na ni přispěl Plzeňský kraj z programu na rozvoj venkova," upřesnil starosta Johánek.

Nádrž začali napouštět minulý pátek v 11 hodin.

„Počítám, že vzhledem k tomu, že máme dva přítoky, naplní se do pěti dnů. Příští týden mají být horka, takže bude napuštěná v pravou chvíli," uvedl při naší návštěvě Mnichova Kovařík.

Během obhlížení nové nádrže šly okolo dvě místní ženy. „Je to pěkný, líbí se nám to," řekla nám jedna s tím, že si nepřeje být jmenovaná.

Další příchozí byli sdílnější. „My bydlíme nedaleko a s manželem to tu kontrolujeme každý den. Moc se nám to líbí," řekla nám Božena Marešová. „Už jsme tu něco takového potřebovali. Žiji tady v Mnichově 61 let, prakticky celý život, a kdo se chtěl v létě osvěžit, musel jet na koupaliště do Poběžovic. Hlavně je to výborné pro děti, maminky si je už ohlídají," říká Marešová a manžel Jiří přikyvuje.

„Já jsem spokojený, Praves dodržel smlouvu a vše udělal na čas," pochvaluje si starosta.

O to, aby si místní užili vodní radovánky, se postarali hasiči. Vyrobili ´skokánek´. „Je udělaný na pevno, bez pérování, aby byl bezpečný," vysvětlil na závěr hasičský velitel Kovařík.

Zdroj: Youtube