Obyvatelé malé vsi pod Korábem si dokáží užít velkou zábavu. Uplynulou sobotu si rozhodli zpestřit pořádáním již druhého ročníku Mezholezských pivních slavností.

Jedním z lákadel byla určitě pestrá nabídka piv, která byla navíc návštěvníkům nabízena za 'retro ceny'.
„Desítku za patnáct korun jste si mohli dát naposledy asi tak před deseti, patnácti lety, takže věřím, že tohle hodně návštěvníků potěšilo," uvedl starosta obce Václav Němeček.

Více než 120 lidí, kteří se v Mezholezích navzdory deštivému počasí sešli, jistě potěšil i pestrý program – ukázky výcviku psů, hasičský zásah u hořícího vozidla, vystoupení kapely F.R.C. nebo soutěže s pivní tematikou, jako pití zlatavého moku na ex, pivní štafeta nebo stavění komínů z prázdných kelímků.

Velký úspěch a nadšený potlesk nejen místních sklidilo vystoupení osmi mezholezských mažoretek, které se daly poprvé dohromady před rokem a půl a v sobotu se poprvé předvedly ve stejnokroji.

„Cvičily jsme poctivě, ale samozřejmě, že to nebereme úplně vážně a děláme si ze sebe legraci. Chceme hlavně lidi pobavit," řekla vedoucí mažoretek Jaroslava Fejfárková.

„Musím říct, že opravdu oceňuji, jak se tady u nás obyvatelé do podobných akcí zapojují. Dělají to nezištně, s elánem a radostí, ať jde o místní nebo chalupáře," pochvaluje si starosta.

Samozřejmě, že i mažoretky po svém vystoupení zamířily za potlesku pochodem přímo k výčepu, aby si svlažily hrdlo dobře vychlazeným pivem.