Meclov zatížený nákladní dopravou tak roky trpěl, neboť stávající silnice nebyla pro takovou zátěž uzpůsobená. Lidé si stěžovali na prach, hluk i praskající domy a současně na neomalenost některých řidičů, kteří obcí projížděli. U vjezdu do Meclova se svého času dokonce objevila cedule s nápisem: „Vy šutráci, musíte jezdit jak hovada?"

Obec poté iniciovala nejen vážení souprav vozících kamení, ale požádala policisty o zvýšený dohled, konkrétně nad rychlostí aut jezdících z baldovského lomu.

„Uznávám, že silnice přes obec není vzhledem ke stavbě kanalizace v ideálním stavu, ale domnívám se, že daleko horší než jízda aut plných kamení, je situace, kdy jede rychle auto s vlečňákem naprázdno. Policie rozdala nějaké pokuty a řidiči přišli na to, že se přetěžování aut ani rychlá jízda nevyplatí," uvedl tehdy Deníku starosta Zdeněk Martínek s tím, že se situace přece jen trochu zlepšila.

V Meclově se muselo přistoupit ke kompletní rekonstrukci silnice, přičemž v některých místech se upravovalo podloží až do zhruba půlmetrové hloubky. Současně došlo k přeložení 570 metrů středotlakého plynovodu a výstavbě chodníku.

„Celkem nás vše stálo pět milionů korun, přitom náš roční rozpočet činí kolem osmi milionů. Zhotovitel stavby odvedl výbornou a kvalitní práci a jsme rádi, že ji dokončil s třítýdenním předstihem," říká meclovský starosta s tím, že současně došlo k úpravě autobusových zastávek.

„Jsme rádi, že už silnici dodělali, a nepociťujeme tak doma projetí každého náklaďáku," pochvaluje si majitel domu u silnice. „Podobných stavebních akcí jsme letos uskutečnili jedenáct, z toho na Domažlicku je to čtvrtá," uvedl náměstek ředitele Správy a údržby silnic Plzeňského kraje Josef Felber a podtrhl, že důležitá je vždy koordinace prací s příslušnou obcí.

Celková délka rekonstruované komunikace činí 1280 m, cena se vyšplhala na 23,5 milionu, přičemž 20 milionů korun se podařilo zajistit z evropských fondů. Celková cena stavebních prací činila 28,5 milionu korun. Slavnostnímu přestřižení pásky přihlíželi senioři i děti.