Poté, co před dvěma lety nevyšel záměr s celkovou revitalizací sídliště Kozinovo Pole za 16 milionů korun, se město pouští do postupných renovací jednotlivých lokalit. Od léta slouží upravené parkoviště za areálem Družba, v plánu je i zásadní proměna parkovacích míst v Mánesově ulici.

„Měla by vzniknout šikmá stání po obou stranách komunikace v úseku od křižovatky u Družby ke křižovatce s Kunešovou ulicí u bývalého areálu ČSAD," prozrazuje z plánů Michal Hájek, vedoucí odboru správy majetku. Přechody pro chodce by měly dostat přímé osvětlení.

„Stávajících chodníků by se realizace této stavby měla dotknout pouze okrajově. Po rekonstrukci by mělo být k dispozici 91 parkovacích míst," doplňuje Hájek.

Počet míst ještě není definitivní, zmíněný údaj pochází z projektové dokumentace pro stavební povolení.

„Počty míst se ještě mohou lišit," potvrzuje vedoucí odboru.

Samotná výstavba parkovacích míst v Mánesově ulici by měla proběhnout v příštích třech letech.

„Je to dobře, že se s parkováním u nás na sídlišti bude něco dělat. Večer je problém sehnat místo," říká majitel auta Karel Husický.

Původně už obyvatelé Kozinova Pole měli využívat nová parkovací místa v několika místech sídliště. Návrh revitalizace počítal s celkem 298 místy k parkování. Stavební práce za 16 milionů korun se však před dvěma lety nerozeběhly, protože Krajský úřad zrušil stavební povolení poté, co se na něj obrátili obyvatelé Švabinského ulice. Nesouhlasili s vybudováním parkoviště u svých domů, které by doprovázelo kácení dřevin.