„Parcely budou nabídnuty k prodeji již tento týden. V pátek jsme na veřejném zasedání zastupitelstva v Luženicích odsouhlasili cenu parcely a to, 420 korun za metr čtvereční plus všechny poplatky spojené s převodem pozemku,“ uvedl starosta Luženic František Kopecký.

Pozemek, na kterém najde v budoucnu domov osm rodin, patřil zčásti obci a další část byla vykoupena od soukromého vlastníka.

„Územní rozhodnutí už máme vydané. Čeká nás ještě vybudování inženýrských sítí, které by měly být dokončeny nejdéle příští rok v červenci. Veškeré finanční pokrytí šlo z fondů obce,“ dodal Kopecký.

Podle starosty se parcely bez problémů prodají, neboť lidé chtějí stavět.

„Obytná zóna je zatím ještě bez komunikací. Ty máme v plánu dodělat, až bude zastavěno, aby nedošlo k jejich poškození,“ řekl Deníku starosta obce s tím, že letos dokončili také nový vrt, který posílí stávajíci vodovod pro obce Luženice a Luženičky.

„Rozhodli jsme se k tomuto kroku právě z důvodu vzniku nové obytné zóny, aby se nestalo, že by kapacita vody byla nedostačující. Čekáme pouze na osazení úpravny vody do vodojemu,“ dodal.

Těsně před dokončením je v Luženičkách také celková dokumentace ke stavebnímu povolení na odkanalizování obce. Co se však zastupitelům v Luženičkách stále nedaří, je znovuotevření místního obchodu, ačkoliv pronájem těchto prostor je za pouhou jednu korunu ročně.