Šestičlenná volební komise měla na seznamu celkem osmadevadesát zapsaných voličů, z toho tři vydané volební průkazy.

Do urny, po předchozí povinné úpravě za plentou, hodilo svůj hlas osmapadesát voličů a Loučim tak zůstala o pouhé jedno a půl procenta za celostátním průměrem, který byl 61,05 %.

V pátek přišlo volit šestatřicet obyvatel, v sobotu dvaadvacet.

Největší práce pro volební komisi nastala v sobotu úderem čtrnácté hodiny. Jiří Grösl odpečetil volební urnu, Vlasta Francová vysypala obálky na stůl a komise začala třídit volební lístky.

„Všechno raději zkontrolujeme dvakrát, aby nedošlo k chybě,“ vydala pokyn zapisovatelka Vlasta Kacerovská a pak se všichni pustili do práce.

Lístky byly rozděleny na hromádky podle stran. Z každé hromádky se pak oddělily lístky se zakroužkovanými preferenčními hlasy, které se zapsaly, sečetly a všechno se uložilo do obálek.

Předseda volební komise Richard Honka vyplnil v počítači příslušné tabulky a po chvíli začala tiskárna sázet na stůl jednotlivé protokoly.

Ještě podpisy, nahrání dat na ´flešku´ a před půl třetí už mohl předseda se zapisovatelkou uhánět do Kdyně, kde bylo sběrné místo volebních dat.

„Měli jsme štěstí a nemuseli dlouho čekat,“ oznámil spokojeně Honka, když se chvilku po třetí hodině vrátili zpět do Loučimi.

Ve čtyři hodiny odpoledne už z budovy obecního úřadu zmizela vlajka, ze dveří nápis Volební místnost a Loučim už zase vypadala, jako by se tady nic nedělo.