Případ ´přiotráveného´ 16letého učně má své rozuzlení. Potvrdila se jedna z policejních verzí, kterou nám minulý týden naznačil domažlický šéf kriminální policie a vyšetřování Miroslav Vokáč – limonáda skutečně obsahovala granule na trávení hlodavců. Vše mají na svědomí dva hoši.
Granule se dostaly do PET lahve uložené v batohu ve skříni v šatně, která nebyla uzamčená.
„Bylo potvrzeno, že šlo o jed z nástrah. Množství, které v lahvi bylo, však nemohlo závažným způsobem poškodit zdraví. A to ani v případě, pokud by se jednalo o vsypání celého obsahu nástrahy,“ uvedl včera Vokáč.
Jeho slova mimochodem potvrdila i na serveru Novinky ošetřující lékařka chlapce, který s nevolností skončil v Domažlické nemocnici.
„Pacient byl u nás hospitalizován jeden den. Všechny výsledky vyšetření jsme předali policii,“ uvedla vedoucí lékařka dětského oddělení Soňa Budková.
Co hrozí člověku při požití většího množství uvedeného jedu? „Dochází k nadměrnému krvácení a takto postižený člověk může vykrvácet do vnitřních orgánů,“ uvedla pro Novinky šéfka plzeňského ústavu soudního lékařství Heleny Kvapilová s tím, že krysí jed má podobné účinky jako lék varfarin.
Zjistili jsme, že varfarin působí v organizmu proti vitaminu K, který je rozpustný v tucích a má význam pro krevní srážlivost. Užívá se proto k léčbě a prevenci trombózy.
„Podle mých informací byla v lahvi jediná granulka. Byla to hloupá klukovina, důležité je, že se nikomu nic nestalo,“ uvedl včera v podvečer ředitel školy Václav Švarc.
Zajímalo nás, jakým způsobem se škola k případu staví a zda hříšníky potrestá.
„V pátek vše probereme na pedagogické radě, protože se šíří hrozné fámy. Již jsme to řešili individuálně s žáky. Rozhodující je, jak vše dopadne u policie. Kluky můžeme potrestat až ve chvíli, kdy případ policie odloží a také za předpokladu, že vše nepůjde před přestupkovou komisi. Zjistili jsme si přes právníky, že nikoho nelze za jeden skutek trestat dvakrát,“ zakončil ředitel Švarc.