Festivalovým centrem se stane znovu poběžovické kino. Tady se 9. listopadu ve 20 hodin uskuteční slavnostní zahájení a soubor Pokoutníci uvede inscenaci O Honzovi aneb Jak se Honza učil bát. Druhý den 10. listopadu zde otevře v 10 hodin Divadýlko Kuba představením pro školy, které nazvalo V jednom lese, v jednom domku. Ve 20 hodin přehlídku obohatí Divadelní soubor Kozina z Hostouně provedením hry Dámská šatna. Třetí den 11. listopadu od 15 hodin nabídne dětem Divadelní soubor Poběžovice titul Jak se medvědici stýskalo a večer dospělému publiku hru Sborovna, před jejímž uvedením od 19.30 připomene Divadelní ochotnický soubor Horšovský Týn velkou literární a divadelní osobnost regionu Jiřího Pelikána. V závěrečný den 12. listopadu od 15 hodin sehrají Nosálci.cz představení pro děti Ronja, dcera loupežníka a od 19 hodin festival uzavře Sušická divadelní společnost Schody svými Holkami z porcelánu.

„Opravdu jsem velice rád, že se divadelní přehlídka opět usadila v Poběžovicích, neboť sem jednoduše patří. Poběžovické divadelní přehlídky měly už kdysi díky významným ochotnickým činovníkům velký ohlas nejen v rámci okresu, ale i celého někdejšího Západočeského kraje. Díky jejich odkazu a novým následovníkům divadlo v Poběžovicích žije dál a my jim za to můžeme jedině poděkovat,“ vyjádřil se starosta města Martin Kopecký.

Hostitelský soubor, působící nepřetržitě už tři čtvrtě století, uvede svou novou inscenaci, kterou je komedie Sborovna. Bezprostředně po premiéře byly vyzdviženy herecké výkony Věry Táborské, Pavlíny Vejvančické, Hany Teplé, Evy Vondrašové, Jana Doktora, Zdeňky Raiserové, Zdeňka Doktora a Jiřího Teplého.

Mimo sál kina vystoupí Hudební divadélko DINO, aby dětem v mateřské škole vyprávělo O zmizelých housličkách. Doprovodný program na faře je s nutnou rezervací a zahrnuje drátenický workshop pro dospělé i výtvarnou dílnu pro děti od čtyř let. Rezervovat si vstupenky či workshopy je možné na telefonu 730 890 861. Celý festival, pořádaný městem Poběžovice a jeho městským kulturním a informačním střediskem, je spolufinancován Plzeňským krajem. (pd)