Od 31. ledna spouští Plzeňský organizátor veřejné dopravy (POVED) objednávání některých autobusových spojů v kraji na zavolání. Spoje, které si budou muset cestující předem objednat, budou označeny symbolem telefonu.

Změna se týká pouze spojů, které byly málo využívané. „Hodnotili jsme počet lidí na spojích a v místech, kde jsou spoje důležité, ale nebyla tam pravidelná frekvence cestujících, tak se převedly do tzv. spojů na zavolání,“ vysvětlila ředitelka POVEDu Zdeňka Kmochová s tím, že na zavolání budou pouze vybrané spoje, které zajíždí do některých vesnic. „Objednávka spojů se samozřejmě netýká zastávek, které se nacházejí na hlavní trase,“ doplnila Kmochová.

Autobus si cestující mohou objednat nejdříve 48 hodin předem, nejpozději 30 minut před jeho vyjetím z výchozí zastávky. Spoje, které jedou mezi 18. a 6. hodinou následujícího dne a mimo všední dny, je nutné objednat den předem do 18 hodin. „Objednat spoj mohou cestující buď na telefonu 378 035 477, přes webový formulář na stránce www.idpk.cz/nazavolani nebo u řidiče autobusu jakékoli linky Arrivy,“ píše POVED na svých stránkách.

Při objednání je vždy nutné uvést přesný název nástupní zastávky a dále znát datum a přibližný čas odjezdu.

Cestující poznají autobus na zavolání podle symbolu telefonu, který je v jízdním řádu u času spoje nebo času v zastávce.

Pokud je telefon v záhlaví celého spoje, jede na zavolání celý spoj.