Poslední výsledky rozborů kvality vody ve sledovaných koupalištích na Domažlicku nepřinesly žádné zhoršení. Vzorky byly hygieniky odebrány v úterý 10. července a téměř všechny skončily s pozitivním výsledkem.

Vodu vhodnou ke koupání nabízí koupaliště Babylon, Kanice, Kdyně Hájovna, Lomeček u Starého Klíčova a Smržovice.
Nezměněný stav vody od posledního měření zůstává na koupališti Úžlebec Černíkov.

„Vodu tady máme stále mírně zakalenou," říká tamní správce Jiří Schneider.
Podle  hygieniků je zde voda nezávadná s nízkou pravděpodobností vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci, avšak se zhoršenými vlastnostmi. Po koupání je dobré se vysprchovat.
Také na Podhájí v Horšovském Týně stále trvá stav zhoršené jakosti vody.

Krásnou vodu hlásí i z některých nesledovaných koupališť. Bezpečně a příjemně se můžete vykoupat třeba v Sedlicích.
Na špatnou kvalitu vody si nestěžují ani v Němčicích, ačkoliv jim u vstupu visí cedule s nápisem Koupání na vlastní nebezpečí. Podle nájemce Rudolfa Greifa to není kvůli špatné kvalitě vody, ale proto, že voda není kontrolovaná hygieniky.
„Máme tady vstup zdarma, proto neděláme odběry. Vodu ale sami pravidelně čistíme. Nyní jsme se rozhodli, že využijeme současného počasí, které koupání příliš nepřeje, a koupaliště vypustíme, protože se voda kvůli dešťům trochu zakalila. Máme týden čas, než přijdou horka, tak si tady s tím trochu pohrajeme," řekl.

„Jezdím se koupat jedině do Lomečku. Tam je voda sice dost studená, ale vždycky krásně čistá. Navíc je tam krásné prostředí a stále,co obdivovat," říká Alena Hořánková z Domažlic.