Naším tipem na výlet je tentokrát stezka v korunách stromů zvaná Waldwipfelweg, která se nachází v Maibrunnu poblíž letoviska Sankt Englmar. Cesta z Domažlic tam měří (podle zvolené trasy) od 65 do 70 km a trvá maximálně kolem hodiny a čtvrt.

Chvílemi se budete doslova vznášet až třicet metrů nad zemí. Můžete si nejprve projít stezku na stromy o délce téměř 400 metrů, doplněnou nejen vyhlídkovými místy do krajiny, ale také nesčetnými zastaveními obohacenými vystavenými vycpaninami ptáků, kteří vám i zazpívají.

Posléze můžete sestoupit opět na zem, abyste si prošli areál po naučné stezce. Tam si můžete osvěžit nejen své znalosti němčiny, ale také ty ze života volně žijících zvířat – například jaké v zimě zanechávají ve sněhu stopy, co jim chutná a mnohé další.

Návštěva uměle vytvořené jeskyně vám přinese nejen různé zvuky z přírody, ale čichem si vychutnáte rozličné vůně. Navíc je jeskyně zvenčí uzpůsobena pro lezení, takže si na své přijdou zejména zdatní školáci. Menší děti zase mohou využít jejich věku přiměřené atrakce.

Stezka Waldwipfelweg je přístupná od dubna do října denně od 9 do 19 hodin. Pro dospělé činí vstupné 6 eur, děti do 6 let mají vstup zdarma a starší až do 17 let za 4 eura. Rodinná vstupenka přijde na 18 eur. Vzhledem k tomu, že je dostupné občerstvení a toalety, můžete si stezku nad stromy vybrat pro celodenní výlet.

Příště se podíváme na ´bavorskou eifelovku´.