A třebaže po sněhu nebylo ani památky, v řadách maškar bylo možné zaregistrovat triatlonistu, ´kokosy na sněhu´ a nechyběla ani zlatá snowboardistka Eva Samková – jak jinak než s knírkem a zlatou olympijskou medailí ze snowboardcrossu na krku.

O tom, že Kolovečtí přikládají zimní olympiádě velký význam, svědčila i pozvánka pořadatelů – TJ Slavoj Koloveč ozdobená pěticí olympijských kruhů. Nutno říct, že v Kolovči měli olympiádu dotaženou do konce, nechyběla vlajka, dopingová kontrola a další nezbytné součásti olympijského klání. Na druhé straně v průvodu nechyběly ani tradiční masopustní masky.

Na závěr skončil Masopust-hokejista ve vodách rybníka v centru obce. Do kroku Kolovečským vyhrávala v průvodu Stavovanka, jejíž řadách se netradičně objevil známý muzikant a průvodce pořady s lidovou muzikou Josef Pospíšil.

„Oslovil mne Jan Votruba ze Stavovanky, že nemá harmonikáře, zda bych mu pomohl s hraním na masopustu v Kolovči. Já muzikanty nikdy neodmítám a kde je legrace, tam se snažím být v první řadě, a kde se pracuje, tam nikdy nepřekážím," uvedl ke svému účinkování na kolovečském masopustu.

Není to ale v této době jeho poslední návštěva našeho regionu. Dnes, v úterý 4. března, zavítá do Postřekova, kde vznikne pro TV Šlágr pořad ze zakončení masopustu.

Z masopustního průvodu v Kolovči.