O prázdninách totiž proběhly rozsáhlé práce na kompletním zateplení školky. Tu tvoří tři budovy, včetně jedné hospodářské, propojené chodbou.

„Zateplovala se úplně celá školka, kterou bylo třeba do posledního kumbálku vystěhovat, a bylo to opravdu velmi náročné," uvedla ředitelka Zdeňka Birnerová.

„Máme ale kromě zateplení i pěknou novou fasádu a hlavně nová okna v celé budově, ta totiž už opravdu nutně potřebovala vyměnit," dodala s tím, že v celé budově proběhla i výmalba a výměna stropních svítidel.

Podnětem k rekonstrukci byla především nevyhovující okna, aby však Horšovskotýnští mohli získat dotaci z Operačního programu Životního prostředí, rozhodli se do projektu zahrnout i kompletní zateplení, které do budoucna přinese úsporu energie na vytápění budov.

„Rozpočet na akci byl 2 miliony 900 tisíc korun, ale celková částka bude nakonec o něco nižší," vysvětlil místostarosta města Luďek Thomayer s tím, že zmíněná dotace by měla pomoci přibližně jedním a půl milionem korun.

„Školka teď krásně vypadá a rozhodně je cítit, že je tady tepleji a příjemněji. I rodiče byli nadšení a chválili, jak celý areál prokoukl," řekla Birnerová. Poznamenala, že se budova pro školáky stihla připravit jen tak tak. „Na úklid jsme před zahájením školního roku měli jenom pět dní. Ale podařilo se to zvládnout včas a druhého září nastoupila do nové školky přibližně stovka dětí," popsala ředitelka a pokračovala: „Chci proto opravdu moc poděkovat všem zaměstnancům školky, kteří pracovali s plným nasazením, dále za Město Horšovský Týn panu Luďkovi Thomayerovi, za odbor investic a majetku Michalovi Bártovi i stavebnímu dozoru, kterým byl Jaroslav Weber a Jiří Hafič."