Na 'divadelních prknech' horšovskotýnského kinosálu se letos představí čtyři ochotnické soubory, které do města přivezou převážně veselohry.

„Vystoupí u nás soubory z Poběžovic a z Domažlic, jako hosty jsme pozvali ochotníky z Kaznějova, kteří u nás už dlouho nebyli a také soubor z Hranic u Aše, který na přehlídce zaznamenal úspěch s dialogem právě ze hry Půldruhé hodiny zpoždění, tak jsme je poprosili, ať ji k nám přijedou sehrát celou," popsala ředitelka MZK Horšovský Týn Leona Císlerová. „Divadelní máj má u nás velkou tradici a jsme rádi, že ho opět podporuje Plzeňský kraj," poznamenala.

Letošní ročník divadelní přehlídky zahájí tento týden, v pátek 4. května, poběžovičtí ochotníci s hrou Příbuzné si člověk nevybírá. Scénář k úsměvné komedii o třech tchyních napsala dlouholetá členka a režisérka souboru Věra Táborská. Hra měla velký úspěch už při své premiéře, která proběhla koncem března letošního roku v Poběžovicích.

Následující pátek 11. května se v Horšovském Týně předvedou ochotníci z Divadelní společnosti M+M Hranice u Aše, kteří přivezou hru Půldruhé hodiny zpoždění – původem francouzskou komedii Géralda Sibleyrase a Jeana Dellema, která nabízí duchaplný a neotřelý pohled na milostné vztahy, manželství a  společný život.

V pátek 18. května je na řadě DĚS, neboli Divadelní experimentální studio Karel z Domažlic s hrou „O muži, jehož žena prodávala květiny naproti pekařství Václava Marhoula". Komorní komediálně laděný příběh s hořkosladkou příchutí vypráví o těžké životní situaci hlavního hrdiny, o nezvaných návštěvnících v jeho nuzném bytě a o tom, jak je důležité mít kolem sebe ty správné bližní, jež jsou vždy nablízku.

Poslední představení Divadelního máje se bude hrát v neděli 27. května, a půjde o Pohádku o pravdomluvné buchtě v podání Divadelního souboru Štace Kaznějov. Tu napsala Andrea Svobodová, je určena především pro celou rodinu, především však pro ty nejmenší diváky.

Představení v horšovskotýnském kinosále začínají vždy ve 20 hodin a vstupné je 40 korun, nedělní pohádka pak začíná v 15 hodin a vstupné je 20 korun.