Aladin vítal v pondělí v Horšovském Týně děti, které se přišly podívat do kina na pohádky. Dětský filmový festival tu pokračoval až do středy.

Za lidové vstupné 35 korun, které je stejné pro děti i dospělé, se v horšovskotýnském kině promítaly po tři dni pohádky. „U vstupu si děti u Aladina vylosovaly číslo v košíčku, a to pak proměnily za dárkový balíček u Macha a Šebestové,“ sdělila v první den festivalu ředitelka pořádajícího Městského kulturního zařízení Horšovský Týn Leona Císlerová a pokračovala: „Navíc měly ještě šanci vyhrát jednu z cen – plyšových hraček, které losoval Aladin před promítáním podle čísel sedadel.“

Vúterýse do kina přihrnuli ti, kdo chtěli vidět animovanou 3D pohádku Cesta na měsíc, a ve středu se promítala pohádka Peklo s princeznou, ve které hrají Jiří Mádl, Tereza Voříšková, Zlata Adamovská, Václav Postránecký, Petr Nárožný, Filip Blažek, Barbora Kodetová dokonce i Miloš Forman, Boris Hybner, Roman Vojtek a řada dalších českých herců. „V tombole vyhrával díky našim sponzorům každý dětský návštěvník a připraveny byly i letos sladké dobroty,“ dodala Císlerová.