Komentované prohlídky zámeckého parku povede vedoucí zahradník Richard Kolek. „Půjdeme se podívat do kaple Panny Marie Loretánské, povíme si o probíhajícím archeologickém průzkumu a poté si prohlédneme Gloriet neboli Hlásku. Dozvíte se o historii obou staveb a také o flóře a fauně v zámeckém parku,“ upřesňuje zahradník a současně technolog Richard Kolek. Organizátoři upozorňují, že prohlídky začínají u pokladny hradu a zámku od 10.00 nebo 14.30 hodin a že na procházku se lze vydat jen s platnou vstupenkou.

Mimořádné prohlídky hradních sklepení se uskuteční od 13 do 17 hodin. Vstupenky je možné zakoupit před prohlídkami taktéž v pokladně hradu a zámku, případně on-line na www.zamek-horsovskytyn.cz.

Rovněž mimořádné jsou večerní prohlídky kostela Všech svatých v nedalekém Horšově, jež mají své začátky stanovené na 18.30 a 20.00 hodin. Původně románský, goticky a barokně přestavěný kostel patří také pod správu Národního památkového ústavu a je dominantou obce, která je nyní součástí města Horšovský Týn.