Již tento rok by měla Občanská poradna Holýšov nabídnout pomocnou ruku lidem, kteří se ocitli v tíživé životní situaci.

Poradna by měla poskytovat psychologickou, ekonomickou, sociální i právní pomoc.

„Taková místa podle nás na Domažlicku ještě trochu chybí. Statistiky ukazují, že je spousta lidí, kteří podobnou pomoc potřebují a poradnu využijí,“ říká Jan Motyčka z firmy, zabývající se energetickými systémy, která má v úmyslu poradnu v Holýšově vybudovat.

„´Sociálky´se snaží, ale využívají je až příliš často především nepřizpůsobiví občané, kteří je tak zahlcují,“ tvrdí Motyčka. „Chceme, aby se i ostatní občané nemuseli spoléhat pouze na tyto služby,“ dodává.

Plzeňská firma pro poradnu zrekonstruje a bude využívat objekt bývalých kasáren v Průmyslové zóně II, který se nachází přibližně dva kilometry od Holýšova, což posvětilo zastupitelstvo města již na svém březnovém zasedání.

„Jsme rádi, že se objekt bývalých kasáren využije nějakým smysluplným způsobem. Poradna v našem městě jistě pomůže celé řadě lidí, kteří se ocitli v těžké životní situaci,“ říká holýšovský starosta Antonín Pazour s tím, že poradna bude jistě sloužit i celému kraji.

Součástí poradny by mohlo být i detašované pracoviště intervenčního centra v Rakovníku. Intervenční cetrum funguje v celém Plzeňském kraji pouze jedno. To se nachází v Plzni a spadá pod Diecézní charitu Plzeň.

„Chceme obecně prospěšnou poradnu, všechno mít pod jednou střechou. Pomoci lidem například i s rekvalifikacemi či matkám po mateřské dovolené s opětovným začleněním se do pracovního procesu,“ doplnil Motyčka.

„Já to rozhodně vítám, protože si myslím, že dnešní doba bude asi produkovat stále více a více lidí, kteří odbornou pomoc potřebují,“ zakončil starosta Antoním Pazour.